מאי 18, 2024
ליקויים בבניה

ליקויים בבניה

אם אתם מחפשים לקנות בית, ייתכן שאתה תוהה ," מה הם ליקויי בנייה?" החדשות הטובות הן שיש הרבה סוגים שונים של ליקויי בנייה. יש כאלה שתוכלו לזהות בקלות, כמו נזילות מים וקירות סדוקים. אחרים עשויים להיות פחות ברורים, כמו בעיות נשימה, העלולות להחמיר את האסטמה. אם אתה חושד שהבית שלך נגוע בליקויים אלה, חיוני לבדוק אותו.

מהם ליקויי בנייה?

ליקויים עיקריים בבניין עלולים להוביל לבעיות משמעותיות, כגון סדקים בקירות היסוד, נזקי מים בלוח. סוגים אחרים של ליקויים כוללים סדקים בגג או ציפוי, אשר יכול להוביל עובש יתושים הרבייה. ללא קשר לסוג הליקויי, שלמות המבנה של הבניין נמצאת בסיכון. במקרים חמורים, ליקויים אלה יכולים להשפיע על מבנה הנכס כולו, כולל קורות הרצפה שלו, קירות היסוד והגג.

אמנם ליקויים קלים אינם מובילים בהכרח לנושא מרכזי, אך אפילו הקטן ביותר יכול להיות יקר ביותר. אפילו הסדק הקטן ביותר בקיר, בתקרה או במבנה אחר עלול לגרום לנזק גדול, וליקויים גדולים הם תוצאה של ליקויים גדולים. בהתאם לחומרתם, ליקויים גדולים יכולים להיות יקרים מאוד לתיקון, ולהשאיר את בעלי הבניין לשאת בנטל תיקונם. כמה בתי משפט המדינה פועלים כדי לשנות את הדרך זו קטגוריה של ליקויים מסווג.

ליקויי בבנייה עשוי להיות קטן כמו סדק ביסוד או חמור כמו ליקויי מבני חמור המערער את יציבות המבנה כולו. למרות שההגדרה המשפטית של ליקויי היא עקבית למדי מסמכות שיפוט לסמכות שיפוט, היא יכולה להשתנות ממדינה למדינה. הגדרה לא עקבית זו אחראית לרוב לקושי בזיהוי ופתרון ליקויי בנייה. ההגדרות הבאות עשויות לעזור לך לקבוע מה מהווה ליקויי בבנייה.

סוגי ליקויי בנייה

ישנם מספר סוגים של ליקויי בנייה, שלכל אחד מהם סוגים שונים של סיבות. חלקם ברורים, בעוד שאחרים מוסתרים מן העין ולא ניתן לזהות עד זמן רב לאחר השלמת הפרויקט. בשני המקרים, תביעה נגד הקבלן תדרוש ממומחה לבחון את הליקויי , לקבוע את הגורם ולהמליץ על פתרון. ברוב המקרים, הקבלן אחראי לנזקים, וכל מי שמעורב בתהליך הבנייה אחראי.

ליקויי בנייה יכולים להתרחש בכל שלב בפרויקט, ועלולים לנבוע מביצוע לקוי, חומרים או עיצוב. רוב ליקויי הבנייה אינם תואמים קוד ולעתים קרובות הקבלן ניסה במודע להסתיר אותם. ליקוי בנייה נפוץ אחד הוא חדירת מים, שיכולה להתרחש דרך מבנה הבניין וליצור סביבה התורמת לצמיחת עובש. ישנם גם סוגים נפוצים אחרים של ליקויי בנייה, כולל יסודות סדוקים, ריקבון יבש בעץ ובעיות חשמליות ומכניות. דליפות אינסטלציה הן גם מקור נפוץ לליקויי בנייה.

ליקויי בנייה יכולים להיווצר בכל שלב בפרויקט, מתכנון ועד סיום. הם נפוצים ביותר באזורים עירוניים ובאזורים רחבים. שינויים מסוימים בנוף המשפטי עלולים לגרום גם לליקויי בנייה. במקרים רבים, אותו קבלן פועל בשמות מרובים במדינה או במיקום יחיד, ולכן שינוי בתחום השיפוט המשפטי עלול לגרום לליקויי בנייה. דרך הפעולה הטובה ביותר היא לחפש את שירותיו של עורך דין לליקויי בנייה מוקדם ככל האפשר.

מהם ליקויים מבניים בבית?

ליקויי מבני הוא כל נזק פיזי לאלמנטים הנושאים עומס המיועדים לבניין. זה כולל קירות, לוחות רצפה, רגליים, רכיבי מסגרת גג ועוד. נושאים אלה יכולים להפוך בית לא בטוח, לא תברואתי או בלתי ניתן לחיים. מכיוון שלמותו המבנית של הבית מושפעת מגיל בנייתו, אנשים רבים אינם מבינים שיש להם בעיות מבניות עד שהם מתחילים להרגיש את ההשפעות של גג דולף או בסיס סדוק.

הדרך הטובה ביותר לזהות ליקויי מבני היא להסתובב מחוץ לבית. חפש רכסי גג נפולים, סדקים חיצוניים, פערים בין כלי עזר ובליטות בקירות. דלתות צריכות לעבוד כמו שצריך ויש לבדוק פינות אם יש סדקים וסדקי לחץ. שימוש בכלי זווית ישרה יעזור לך למצוא אזורים אלה. אם אתה מבחין בסדקים סביב פינות, הם יכולים להצביע על סדקי לחץ.

ליקויים קלים אינם חמורים כמו אלה מבניים. הם משפיעים על מראה הבניין, אך עדיין עשויים להשפיע על תפקודו. ליקויים קלים כוללים ליקויים , סדקים דקים, קורוזיה וגימורים לא אחידים. מפקח בנייה חייב לציין נושאים אלה בדוח בדיקת בניין. נוכחותם של ליקויים קלים עשויה להשפיע על ערך הבית. דוח בדיקת בניין יפרט את היקף הבעיות המבניות. אלה עם בעיות מבניות הגדולות צריך הבית נבדק על ידי מפקח בניין מוסמך.