יוני 23, 2024
פרקטים

ריצוף פרקט

ריצוף פרקט הוא סגנון רצפה המורכב מחתיכות עץ בתבניות גיאומטריות. סוג זה של ריצוף משמש בדרך כלל עבור אפקט דקורטיבי. זה עמיד מאוד תימשך שנים רבות. זה גם מאוד קל להתקנה. למידע נוסף על פרקט, המשך לקרוא!

מהי רצפת פרקט?

פרקטים הוא סוג של ריצוף בעל דוגמאות גיאומטריות העשויות מחתיכות עץ. דפוסים אלה משמשים ליצירת אפקט דקורטיבי על ריצוף. סוג זה של ריצוף יש את היכולת להפוך את הבית שלך מרגיש יוקרתי ויוקרתי יותר. ניתן למצוא פרקט במגוון רחב של סגנונות, החל עכשווי ועד כפרי.

ישנם דפוסים וצורות רבים לבחירה, אך הפופולרי ביותר הוא דפוס האדרה. דפוס זה עשוי מינים וגדלים שונים של עץ ויכול לכלול דפוס יחיד, כפול או אלכסוני. לחלופין, תוכלו להשתמש במגוון צבעים שונים או בגימורי עץ ליצירת עיצוב מקורי.

פרקט ריצוף עץ עמיד מאוד וחזק. זה היה פופולרי על ידי המלך לואי הארבעה עשר בארמון ורסאי הצרפתי והתפשט במהרה ברחבי העולם. כיום הוא פופולרי בזירות ספורט כמו בוסטון סלטיקס, ששיחקו על רצפות פרקט בגני בוסטון מאז תחילת הזיכיון שלהם. הם זכו ב -16 אליפויות עולם בזמן ששיחקו על הרצפה, והאוהדים הורשו לרכוש חלקים מהקומה הישנה.

ריצוף פרקט נמצא בדרך כלל בבניינים שלפני המלחמה. זה היה פופולרי במיוחד בארצות הברית בתקופת הזהב, כאשר אדריכלים החלו לבנות מבנים מעוטרים בהשראת אדריכלות אירופית ישנה יותר.

האם ריצוף פרקט הוא רעיון טוב?

ריצוף פרקט הוא סוג מסורתי של ריצוף עץ המונח בתבנית מעוצבת. דפוסים נפוצים כוללים שברון ואדרה, אך ניתן למצוא גם עיצובים שונים. סוג זה של ריצוף הוא מאוד חם ומזמין והוא מכונה לעתים קרובות ריצוף פסיפס.

יש לקחת בחשבון כמה דברים לפני התקנת ריצוף פרקט. ראשית, אתה צריך לוודא כי החדר יש מצע יציב הוא ברמה. עליך להסיר גם את לוחות הבסיס. לאחר מכן, עליך לאפשר לפרקט להסתגל לחדר. זה יעזור למנוע פערים להיווצר מאוחר יותר. בדרך כלל, זה לוקח בערך שבועיים. תוכלו להתאקלם בריצוף הפרקט לחדרכם על ידי הנחת הקרטונים בחדר, אך זכרו שרצועות העץ עשויות לנוע מעט במהלך תקופה זו.

ריצוף פרקט מגיע במגוון סגנונות, כולל סלסלה ומשובצת. סגנונות אלה משמשים לעתים קרובות בעיצובים מודרניים ואמצע המאה. סוג אחר ידוע בשם מונטיצ 'לו, עיצוב שהתפרסם על ידי תומאס ג' פרסון באחוזת מונטיצ ' לו שלו. תוכלו למצוא סגנון שיתאים לעיצוב ולאישיות שלכם.

ריצוף פרקט דורש תחזוקה שוטפת. אם לא מנקים אותו כראוי, הוא עלול להיפגע מחפצים חדים. תיקון של נזק כזה יכול להיות יקר זמן רב. כדי להימנע מכך, מומלץ להשתמש במטלית רכה ולחה מעט כדי לנקות אותה. בנוסף, ריצוף פרקט דורש ליטוש קבוע, מלטש, ואיטום. אם לא, העץ עלול לדעוך עם הזמן.

כיצד מותקנת רצפת פרקט?

ריצוף פרקט מותקן בדרך כלל באמצעות דבק מגרפה חריץ. החריץ צריך להיות רחב כמו רוחב אריחי הפרקט ואורכו לפחות 1/8 אינץ'. דבק זה ידבק למשטח אריחי הפרקט, כך שלא יהיו פערים בין האריחים. בעזרת כף חריץ מורחים דבק באופן שווה על אריחי הפרקט.

לאריחי פרקט יש קונסטרוקציה מרובת חלקים המעניקה להם מראה דרמטי 3 ד. עם זאת, סוג זה של הרצפה היא לא עבור כולם. המראה המעוצב העמוס שלו עשוי שלא לפנות לקונים פוטנציאליים או לבעלים עתידיים. סגנון רצפה זה הוא לרוב התאמה סגנונית טובה לבתים מודרניים של אמצע המאה, אך עשוי להיראות לא במקום בסגנון מסורתי יותר.

התקנת רצפת פרקט שונה מהתקנת רצפות עץ. השלב הראשון בהתקנת פרקט הוא הכנת תת הרצפה של החדר. פרקט חייב להיות מוכן כראוי ויבש להתקנה. אתר ההתקנה חייב להיות לפחות 65 מעלות ו -40% לחות. עץ הוא היגרוסקופי, ולכן הוא מתרחב בתנאים רטובים ומתכווץ בתנאים יבשים. זהו תהליך טבעי ומכונה סובלנות עץ. סובלנות זו תשפיע על גודל ועובי אריחי הפרקט.

ריצוף פרקט, המכונה גם פרקט, הוא סוג מסורתי של ריצוף עץ המדגיש דפוסים גיאומטריים. ריצוף פרקט ניתן להניח בדפוסים שונים, כגון דפוס אדרה קלאסי, דפוס בסגנון לבנים, דפוס סולם, או לארוג סל. בניגוד לרצפות עץ, רצפות פרקט אינן דורשות תחזוקה מקיפה. אם לוח הופך רופף, זה יכול להיות מודבק בחזרה למקומו.